Marzec – grafik czasu pracy

Marzec na przestrzeni roku będzie najbardziej pracowity. Norma czasu w tym miesiącu wynosi odpowiednio:

  • Dla zatrudnionych na pełen etat – 184 godziny, czyli 23 dni pracy;
  • Dla zatrudnionych na 1/2 etatu – 92 godziny, czyli 11 dni pracy;
  • Dla zatrudnionych na 1/4 etatu – 46 godzin, czyli 6 dni pracy.

W marca tydzień rozliczeniowy rozpoczyna się od wtorku, czyli tydzień w kontekście planowania i rozliczania czasu pracy trwa od wtorku do poniedziałku.
Jeżeli Twoja firma rozlicza się w miesięcznym okresie rozliczeniowym, to planując grafik na marzec, pamiętaj, aby w tym przedziale udzielić 35-godzinnego odpoczynku tygodniowego.
Poza odpoczynkiem tygodniowym, pamiętaj aby zapewnić pracownikom minimum 11 godzin odpoczynku w ciągu doby, aby zachować zgodność z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy. 

W marcu wszystkie niedziele co do zasady są niehandlowe. Wyjątek stanowią te punkty, które uzyskują przynajmniej 40% dochodu z usług pocztowych. To duża zmiana w prawie, ponieważ znaczna część klientów przyzwyczaiła się do otwartych sklepów w niedzielę, mimo zakazu handlu.
Tworząc grafik na marzec dla otwartego w niedziele punktu sprzedaży, przygotuj w grafiku obasadę, która będzie w stanie obsłużyć wszystkich tych, którzy nie zdążyli zapoznać się z nową aktualizacją przepisów i wykorzystaj szansę na zwiększenie przychodów. 

Grafik pracy opublikuj na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem miesiąca, czyli do 22.02.2022 r. 

 

Spraw aby planowanie czasu pracy było automatyczne, napisz do nas i wyprubój IWQ Basic za darmo, przez 14 dni! 

 

Zobacz jak harmonogramowanie czasy pracy wygląda z nami  ➛ sales@intraworq.com

 

 

Autor: Sandra Wardecka