IWQ Planner – historia produktu

Mając na uwadze, że po 6 latach od zmiany nazwy naszego systemu na IWQ Planner nadal wielu naszych Klientów używa nazwy PlanQ, postanowiliśmy napisać krótką historię na temat jak powstał i jak zmieniał się nasz system.

Zaczęło się w 2007 roku. Szukając rozwiązania w ramach systemu EPR do planowania i rozliczania czasu pracy w równoważnym systemie czasu pracy dla firmy zatrudniającej 1 500 i rozliczającego nadgodziny, po wnikliwej analizie rynku stwierdziliśmy, niestety, że jednym narzędziem jest Excel opatrzony przez dział kadr formułami i makrami. Skoro wiedzieliśmy jakie są wymagania dotyczące systemu nie znaleźliśmy go, aby wykorzystać naszą pracę zatrudniliśmy programistów i napisaliśmy aplikację „Karty Czasu Pracy”. Aplikacja obsługiwać miała planowaniew równoważny czasie pracy i analizować przepracowany czasy pracy tak aby automatycznie wyliczyła nie tylko czas przepracowany, ale godziny w porze nocnej a przede wszystkim nadgodziny. Napisaliśmy, wdrożyliśmy i okazało się, że nie tylko system działa, ale osoby pracujące w kadrach są zachwycone i polecają nas innym firmom.

Znaleźliśmy niszę na rynku a polecenia skutkowały kolejnymi zapytaniami. Nie zastanawialiśmy się długo, system trzeba było uproduktywnić i rozwinąć o kolejne systemy czasu pracy. Po powiększeniu zespołu, powstała kolejna wersja systemu tym razem funkcjonująca jako Grafiki Pracy. Ku naszej uciesze system spotykał się z coraz większym zainteresowaniem ze strony dużych firm zatrudniających od kliku do kilkunastu tysięcy osób.
Kolejne kontrakty, kolejne wyzwania i tak w roku 2009, Grafiki Pracy dostały nawę PlanQ. Obsługiwaliśmy już różne systemy czasu pracy, pojawiały się nowe funkcjonalności jak obieg wniosków urlopowych, czy prognozy liczby klientów. Zaczęliśmy współpracę z Łukaszem Prasołkiem, który poddał nasz system gruntownemu audytowi tak abyśmy mogli Klientom zagwarantować zgodność z przepisami prawa pracy. Ta współprac i opieka nad obecnie IWQ Planner trwa do dziś.

W latach 2009 – 2013 działo się wiele, kolejni klienci, kolejne wdrożenia, dynamiczny rozwój systemu i firmy, specjalizacja w działach, szkolenia pracowników a przede wszystkich rozwój centrum wsparcia, już wtedy postawiliśmy nie tylko na techniczne, ale przede wszystkim merytoryczne wsparcie dla naszych Klientów.

W 2014 roku nastały duże zmiany organizacyjne, które zaowocowały zmianą nazwy i obsługi systemu przez IntraworQ w ramach platformy WTMS-ONE. Platforma ta skupiała moduły do planowania i rozliczanie czasu pracy a co więcej wspierające procesy analizy danych historycznych i podpowiadające ruch kliencki tak aby planowany czas pracy był nie tylko zgodny z przepisami, ale dostosowany do potrzeb biznesowych.
Pod nową nazwą IWQ Planner system funkcjonuje do dziś, jest stale rozwijany tak samo jak inne moduły platformy WTMS-ONE. Oprócz planowania i rozliczania czasu pracy oraz obiegu wniosków urlopowych posiad funkcje obiegu różnych innych wniosków min. wyjścia prywatne; odbiory nadgodzin; obsługi dyspozycyjności pracowników; automatyzacji niektórych obszarów planowania; szerokiej wymiany danych z systemami kadrowo-płacowymi itp.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z bogatą ofertą systemów.